U řady nebankovních společností se můžeme setkat s pojmem „půjčky se zástavou nemovitosti. Jsou ale výhodné a pro koho jsou vůbec určeny. Je potřeba říci, že do podobné skupiny můžeme zařadit i hypotéky, pro jejichž schválení je také zapotřebí, aby žadatel vlastnil nemovitost, která slouží jako zástava bance. Pokud dlužník následně nesplácí své pohledávky dle závazné úvěrové smlouvy, může dojít k prodeji dané nemovitosti bankou. Podobně to funguje i u nebankovních společností, jenom s tím rozdílem, že cílí převážně na rizikové žadatele.
Proč rizikový žadatelé na úvěr v bance nedosáhnou?
Pokud žadatel o úvěr není schopen doložit výši svých příjmů, má více pohledávek z minulosti či jsou jeho údaje vedeny v registru dlužníků, stává se pro banku rizikový. Co to znamená? S největší pravděpodobností pro něj bude velmi obtížné dosáhnout na jakýkoliv úvěr. V případě, že se banka nad ním přeci jenom smiluje, je zapotřebí počítat s výrazně vyšší úrokovou sazbou.
Nebankovní společnosti však k rizikovým žadatelům přistupují jinak. Skutečnosti, které jsou v bankovním sektoru jasnou překážkou pro schválení úvěru, pro nebankovní nepředstavují žádný problém. A co víc, nebankovní instituce na rizikové žadatele čekají přímo s otevřenou náručí. Zažádat o úvěr není vůbec náročné a povětšinou je možné žádost vyřídit i přes internet. Půjčka se zástavou nemovitosti Lightfinance.cz ale představuje určité riziko pro samotné dlužníky.
Úvěr sice získáte až překvapivě snadno, na druhou stranu zde hrozí riziko, že ho nebudete schopni plnohodnotně splácet. Nebankovní společnosti se jistí vysokou úrokovou sazbou, ale i nemovitostí, která dá dlužník de facto všanc. Pokud ovšem půjčku potřebujete a zároveň vás banka vyhodnotila jako málo bonitní, s největší pravděpodobností vám jinde než v nebankovní společnosti zkrátka nepůjčí.