Pokud potřebujeme něco vybrousit a nechceme se zkrátka moc nadřít nebo odvést nekvalitní práci, tak bude dobré si vzít k ruce pomocnici. V tomto případu se bude jednat o stroj, který za naší pomoci vytvoří nádherně hladký povrch, který by nám v ruce trval poměrně dlouhou dobu a stejně by se nám ani nepodařil tak hezky rovnoměrně vybrousit. Na trhu existuje několik různých druhů brusek. Nejčastěji se používají na úpravu dřevěných povrchů před natíráním lakem nebo jiným přípravkem na ochranu dřeva. Důvodem proč se to dělá, je většinou odstranění starého nátěru nebo srovnání nerovného povrchu.
Bezpečnost na prvním místě
Nikdy bychom neměli podceňovat práci se strojem. Důležité je mít správné oblečení, chránit zrak a pokud možno mít třeba čepici, aby rozpuštěné vlasy nepřekážely při samotné práci nebo se nestaly předmětem úrazu. Na úpravu nábytku se nejčastěji používá kotoučová bruska, která podává skutečně velký a plnohodnotný výkon při broušení dřeva. Je rychlá a efektivní. Pohání ji do práce elektřina a k pracovnímu stolu se připevňuje maticemi. V dnešní době jsou všechny podobné stroje vybaveny velmi praktickou přípojkou na odsávání prachu. Což znamená určitý komfort při práci.
Dvoukotoučová bruska
S takovým nářadím se pracuje jedna radost, navíc se skutečně hodí na široké spektrum materiálů. Její práce je výkonnější, hlavně díky dvěma kotoučům. Jeden může brousit nahrubo a druhý najemno, není teda nutností měnit brusné papíry. Ačkoliv je nutno dbát vždy na kvalitu pískového papíru, která se opotřebovává velmi rychle. Jeho zrnitost neboli hrubost se udává v číslech, kdy od nejmenšího čísla je hrubost velmi výrazná a směrem nahoru se snižuje. Pak je rozhodně vhodné na odstranění laku, barev a lepidla použít hrubší zrna, pak se snadněji a rychleji dostaneme na čistou plochu materiálu. A naopak s největším číslem bude pro nás znamenat závěrečnou práci, kdy je třeba velmi jemně zbrousit plochy, které jsou opatřeny již základním krycím lakem.